• شنبه 26 اسفند 1396
  • دسته‌بندی: نرم افزار
  • کد خبر: 2700
  • خبرنگار : shahkar0098

شناسایی وای فای عمومی توسط فیسبوک

شناسایی وای فای عمومی توسط فیسبوک

شرکت فیسبوک به تازگی نرم افزاری را منتشر کرد که مراکز ارائه دهنده وای فای عمومی را به کاربران نشان می دهد.

فیسبوک به تازگی و بدون هیچ گونه سر و صدایی، برنامه ی «Express Wi-Fi» را منتشر کرد. این نرم افزار به کاربران اجازه می دهد، شبکه های وای فای عمومی محلی را شناسایی کرده، به آن وارد شوند و به ازای آن مقدار ناچیزی هزینه پرداخت کنند.

خدمات مذکور اولین بار در هند و در سال 2015 مورد آزمایش قرار گرفت و تا می سال گذشته 700 مرکز مختلف از 4 کشور دیگر را تحت پوشش قرار داد. البته با وجود این که خدمات آن در کنیا و اندونزی نیز ارائه می شود، عده ای از مردم هند گزارش داده اند، به این برنامه دسترسی ندارند.

نرم افزار مذکور روی نقشه هات اسپات های عمومی را نشانه گذاری کرده، روند اتصال به اینترنت را ساده تر می سازد. در گذشته کاربران مجبور بودند برای استفاده از خدمات یک اپراتور تنظیمات مربوط به آن را برای تلفن هوشمند خود دریافت کنند؛ اما این نرم افزار علاوه بر شناسایی وای فای، داده ها موردنیاز را به صورت خودکار دریافت و تنظیمات را انجام می دهد. از طرفی می توان مشکلات پیش آمده در زمینه ی ارتباطی را به فیسبوک گزارش کرد تا در جهت رفع آن اقدامات صورت گیرد.

به علاوه فیسبوک، خدمات دیگری به نام «Free Basics» را در گذشته عرضه کرد که امکان ورود به وبگاه های خاص را به صورت رایگان فراهم می کند. با وجود این که بستر در 63 کشور ارائه می شود، در هند ممنوع شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/alt/php56/usr/lib64/php/modules/tidy.so' - libtidy.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: